01V sobotu (21. dubna 2012) proběhla první veřejná plavba nové vany pro tlačné remorkéry o jejíž stavbě jsme Vás už informovali. Tomáš Fil a Robert Jurka ji pokřtili na veřejné modelářské soutěž v Duchcově. Původní postřehy obou kapitánů ponechávám bezezměny jen s drobnými korekturami. Tlačné remorkéry se na soutěžích mají opravdu na co těšit.
Postřehy Tomáše
03 V sobotu jsme byli s Robertem na soutěži v Duchcově s novou vanou a torzem TRka, vyzkoušet, co a jak. Při jízdách jsem ladil mouchy a zradily mě Pb akumulátory, nejsou stavěné na odběr, který si vana vyžádala, tak jsem víc jak půlku, jel na cca 60% výkonu. Vana se chová velmi realisticky! Tlačák se bude ještě dolaďovat, má zatím moc ostré šrouby a tím velké odběry. Manévrování je pro mě zatím jen vzdáleným snem. Všichni se mohou na novou vanu a tím i boj s nákladem a živly těšit.
Tomáš

Postřehy Roberta
Vana byla zatížená na cca. 50kg, náklad 25 lahví po1,5kg (37,5kg). Délka soulodí byla u TR-8 celkem 3,7m a u TR-550 celkme 3,16m.
02Měl jsem tu čest, že jsem jel s novou vanou jako první (TR-8). Pro lidi kolem to bylo veliké haló. Fotili, koukali a bavili se o tom jak je to velké. Z lodí, které jezdí tuto soutěž nikdo delší než 60cm nemá. Mě se s vanou jezdilo velmi dobře. Krásně reaguje na změny. Všechno u mě funguje jen do určitého větru. Na poslední jízdu jsem už nenastoupil, protože foukalo opravdu hodně. S pořadatelem jsem se dohodli, že do doku zajíždět nebudeme, pod vodou byla hromada kamenů, které tomu nepřály. Nakonec jsem to zkusil. Bylo to těsné. Taky jsem si v obou jízdách ťuknul. Co si pamatuju, tak jsem měl 78 a 80 bodů ze 100. Zadní branku jsem ze čtyř pokusů trefil jenom jednou. Taky se musím pochválit, že tažné oblouky remorkéru vypadají opravdu dobře a loď je opět o něco atraktivnější .
Robert

05

Sekvence snímků zachycujících přistání TR-8 s novou vanou v doku.

Fotogalerie – autor: Robert Jurka

Video:

Autor: Robert Jurka