bigContainerShip.pngJeště před tím, než zveřejníme všechny výsledky, zápisy, fotky a podobně z Jindřichova Hradce, tak se mrkneme na skutečný tug towing a něco zajímavého k tomu.

V Hamburku existují loděnice Meyer Werft, kde mají nad bazénem „domeček“ a v něm staví a opravují lodě. Pro společnost Norwegian Escape zrovna stavěli plovoucí sekci výletní lodě. Když bylo hotovo, bylo potřeba sekci vytáhnout. O tom jak celý manévr dopadl bylo natočeno video. Pro nás je inspirativní a zajímavé sledovat práci remorkérů.

V této loděnici také opečovávali jednu z největších výletních lodí Quantum of the Seas. Její vytažení z hangáru musela být impozantní podívaná a přesnost manévru je úžasná! Kdyby vás zajímaly další podobná videa, dejte si na Youtube třeba Anthem of the Seas a nebo jen název loděnice a další opravdu velmi zajímavá videa se Vám již nabídnou sama.

 Ještě jedna zajímavost. Kdyby se někomu zdály naše používané vleky Polymorf nebo Velký kačer příliš veliké, podívejte se na následující fotku.
bigContainerShip.png
No a na úplný závěr ještě jedno video. Tentokrát modelářský tug towing. Trochu roztřesené, ale představu jak se provozuje tato disciplína v zahraničí dává.
Ještě bych Vás poprosil, pokud máte nějaké fotky z Jindřichova Hradce, pošlete mi je prosím na zveřejnění na webu.
Díky a mějte se fajn!
Keba