TTC02-2016-RJ-040Letošní sezóna Tug Towing Cupu začala tradičně regatou v Mostě, která byla vydařená. Pak se ale přidaly velké organizační problémy s regatou v Jindřichově Hradci a nakonec musela být zrušena. Vypadalo to, že další regatou bude až ta v Protivanově, ale nakonec se podařilo uspořádat jednodenní „Náhradní“ regatu v Praze na Proseku. Sešlo se nás překvapivě docela dosti a i za značného diváckého zájmu jsme si příjemně na jezírcích v parku zajezdili. Výsledky regaty se do poháru nezapočítávaly, protože nebylo možné připravit plnohodnotnou regatu, která by splňovala veškeré náležitosti.

Systém jezírek v Parku přátelství nabízí velmi zajímavou a divácky atraktivní plavbu. Tvoří jej soustava kanálů, malých bazénků a jedné větší plochy. Pro stavbu soutěžní tratě je tak potřeba ustavit minimum překážek. Kapitáni, kteří přijeli na Prosek vytvořili celkem 16 soutěžících týmů. Osm v těžkém tug towingu a osm v tlačných remorkérech. Vesměs v tradičních sestavách. Tratě byly navrženy tak, aby tlačné remorkéry mohly plout současně s tažnými.

Soutěž se rozeběhla během dopoledne a i přesto, že se regata nepočítala do poháru, kapitáni si vzájemně nic nedarovali. Regata byla nakonec dvoukolová. Jednou se plul kratší a podruhé delší kurs. Nakonec v tažných remorkérech trať nejlépe zvládl tým Drsný šrouby a v tlačných remorkérech tým Sólo. Vše se vydařilo a byla to skvělá regata v uvolněné atmosféře s diváckou kulisou!