03Tradice „Zimní regaty“ (vždycky se tak nejmenovala) započala již v roce 2007, kdy jsme poprvé s TT cirkusem zavítali do Mostu. Tenkrát nikoho z nás nenapadlo, že do Mostu budeme jezdit tolik let a že na té malé ploše bazénu (128m2) jednoho dne budeme tahat vlek dlouhý 3m s výtlakem kolem 160kg. Samozřejmě porovnávat trať z roku 2007 s těmi za posledních pět let ani nejde.

Letos nám počasí přálo a tak jsme nemuseli rozmrazovat auta, či potýkat se s přívaly sněhu. Skoro jarní počasí do Mostu přilákalo prakticky kompletní startovní pole. Chyběl snad jen kapitánský klan „Jelenů“, kteří dali přednost lyžovačce v rámci jarních prázdnin. Protože jsem byl zcela zaneprázdněn stavbou provizorního remorkéru Monako V (čti pět), použil jsem stejnou trať jako v roce 2017. Během stavby padl návrh tahat Polymorfa v plné délce. Po krátké diskuzi a dlouhé úpravě tratě se tak stalo a jak se ukázalo v průběhu regaty, nápad to byl dobrý.

01Makův remorkér Darbin 44 patřil mezi ty dodělané. Moderní design mu vyloženě slušel.

Po krátké poradě všech kapitánů se rozeběhl již tradiční kolotoč soutěžních plaveb. První kolo se ve všech kategoriích neslo v duch mírné nervozity. Osvědčené modely měly drobné poruchy z loňska a nové remorkéry poruchy coby dětské nemoci 🙂 Taky v přesnosti páčkování bylo znát, že si kapitáni teprve osvěžují svoje dovednosti. S přibývajícími koly ale klesal počet trestných bodů a boj o první body nabíral na obrátkách. Jeho intenzita nepoklesla ani v neděli.

07Zápisy jízd trpělivě a pečlivě po oba dny kontroloval a přepočítával Maroš. Díky!

Regata letos byla ve znamení „Sobů“, kdy Maroš a MSOB vyhráli všechny kategorie ve kterých startovali. Rozhodně to ale v následujících regatách nebudou mít snadné.

06Jarda Jungma pro tlačáky kompletně repasoval nákladní vanu. Vypadala opravdu skvěle!

Podívejte se na další fotografie a videa z regaty.

Poděkování za foto a video: Jarda Jungman a Jirka Lorenčík (c) 2019