Remorker Jenis

Svoje dotazy týkající se tug towingu, stavby remorkérů, pravidel atd. můžete posílat na adresu:

tugtowing@gmail.com

Co je to vlastně tug towing ?
Odpověď na tuto otázku najdete v článku Tug Towing z roku 2005. Po prvním soutěžním setkání, Víkend s Tug Towingem v Jinolicích, vyšel doplňující článek Otázky a odpovědi k tug towingu, který dává odpovědi na některé, často se opakující, základní otázky.

Kdo se může tug towingu účastnit ?
Této modelářské soutěžní disciplýny se může účastnit každý, kdo má model remorkéru, který vyhovuje pravidlům pro tug towing. Na pohlaví a věku samozřejmě nezáleží, pouze na Vašem odhodlání se účastnit a respektovat pravidla. Registrace ve SMČR není podmínkou. Všechna soutěžní setkání jsou tzv. „otevřená“, tedy přístupná všem.

Co je to „Tug Towing Cup“ ?
Je to seriál soutěží (čtyři až pět), kdy se jednotlivým týmům přidělují body za umístění v soutěži v rámci kategorie do které tým patří. Vítězem Tug Towing Cup se stane tým, který získá nejvíce bodů, přičemž nejhorší bodový zisk se škrtá. Do Tug Towig Cup jsou automaticky zařazeny všechny týmy, které se účastní alespoň jednoho soutěžního setkání a získají alespoň jeden bod.

Kdo pořádá soutěžní setkání v tug towingu ?
Hlavním pořadatelem a koordinátorem soutěžních setkání je Spolek NAMOLO! Toto sdružení má veškeré potřebné vybavení pro uspořádání soutěžního setkání podle platných pravidel. Soutěžní setkání jsou od roku 2011 vypisována výhradně na stránkách Tug Towing CZ. Klub NAMOLO! o.s. je také správcem a garantem jednotného výkladu neoficiálních pravidel pro tug towing – Pravidla pro Tug Towing.

Jak se mohu na soutěž v tug towingu přihlásit ?
Dříve než se na soutěž v tug towingu přihlásíte, je potřeba si řádně přečíst platná pravidla pro tug towing a ověřit si, že Váš remorkér splňuje podmínky pro účast. Pak již stačí jen řádně vyplnit formulář přihlášky, která je vždy dostupná u vyhlášení soutěže. O přijetí přihlášky budete informováni elektronickou poštou a současně budete vypsáni do startovní listiny.

V jakých kategoriích se v tug towingu soutěží ?
Soutěží se ve čtyřech základních kategoriích. Lehký tug towing, těžký tug towing, tlačné remorkéry dvoušroubé a tlačné remorkéry jednošroubé. Těmto kategoriím odpovídají vleky, které se na soutěžích používají. Rozhodující, do které kategorie remorkér patří, je jeho délka trupu přes všechny nesnímatelné součásti. Trup remorkéru proměří rozhodčí na soutěži pomocí oficiálního měřidla. Další informace jsou v pravidlech.

Co když nemám parťáka do týmu ?
Rozhodně to není žádná překážka. Klidně se můžete přihlásit. Buď se k Vám někdo přidá, třeba stejně jako Vy hledá parťáka a nebo přímo na soutěži se s někým domluvíte a organizátoři Vám jistě někoho do týmu ochotně dohodí. Ostych rozhodně není na místě.

Kde mohu koupit remorkér pro tug towing ?
V modelářském obchodě a pravděpodobně ani na internetu si hotový model remorkéru, který by šel ihned použít pro tug towing pravděpodobně nekoupíte. Při troše štěstí by se možná dal sehnat na inzerát. Je potřeba se pustit cestou vlastní stavby a nebo úpravou stavebnice či již hotového modelu. Na stavbu několika jednoduchých remorkérů zde najdete návody a plánky.

Uložit

Uložit