Jednoduché remorkéry pro tug towing

Monako I.
Jednoduchý remorkér, který byl navržený (2004) pro lehký tug towing podle skutečné předlohy (Al Khubar) a dal vzniknout celé třídě těchto modelů. Prototyp modelu, prakticky bez dalších úprav, je dodnes (2009) v aktvní službě! Lze s ním tahat v předu i v zadu. Není určený pro tlačení. Jeho stavba je jednoduchá, levná a měl by ji zvládnout prakticky každý. Úpravy modelu dle vlastních přání jsou snadno proveditelné. Všechny potřebné informace a podklady pro stavbu najdete v lodním registru remorkérů „tř. Monako I.“ . Přečtěte si třeba článek o vlastní úpravě tohoto remorkéru.
Springer
Jednoduchý a malý remorkér, který je primárně určený pro tlačení, ale stejně dobře ho lze využít i jako tažný remorkér v lehkém tug towingu. Získal si velkou oblibu kvůli své jednoduché a rychlé stavbě a možnosti stavby vlastních nástaveb. Jedná se o samostanou třídu remorkérů, kde je velikost trupu striktně dána pravidly. S springerech je toho na internetu k nalezení opravdu hodně. Na webových stránkách MoNaKo je k dispozici několik článků (1, 2, 3, 4, 5).
Jasmín
Krásný klasický remorkér, který pochází z Anglie z dílny pana Richarda Webba. Jeho stavební návod byl publikován v modelářském časopise „Model Boats“. Pro server MoNaKo se podařilo získat souhlas s publikováním stavebního návodu v češtině včetně stavebního plánu. Jedná se o robusní remorkér, který je vhodný pro vlečení v kategorii lehký tug towing. Vyniká lehkou stavbou trupu a na vodě vypadá opravdu skvěle.
Žehlička
Malý a jednoduchý remorkér, který je svojí konstrukcí určený pro vlečení v lehkém tug towingu. Vyniká opravdu jednoduchou konstrukcí, a rychlou stavbou, kterou zvládne i malé dítě. Zdánlivá jednoduchost mu není na škodu, spíše naopak. Stavební návod je k dispozici na MoNaKu. Tento model se úspěšně účastnil prvního soutěžního setkání v tug towingu v Jinolicích 2006.
Agáta
Malý a jednoduchý tlačný remorkér. Pro vlečení není vhodný snad proto se nedočkal rozšíření a je neprávem opomíjený. Jeho stavba je snadná, rychlá, levná a podle návodu to zvládne opravdu každý. V kategorii tlačných remorkérů proti Springerům rozhodně není bez šance.