Tlacny remorker na trati

Bójka

Bójka je základní stavebním prvkem tratě pro tug towing. Její půdorys by měl být vždy kruhový. Nejvhodnější je válcovitý nebo kulovitý tvar. Minimální průměr bójky by měl být 10cm a výška nad hladinou 20cm. Základní barvy bójek jsou zelená, červená a žlutá. Bójka musí být ukotvena tak, aby se snadno při dotyku remorkéru nebo vleku otočila a na hladině neležela. Je žádoucí bójku opatřit vertikálními pruhy, které usnadňují rozpoznání otočení bójky.

Skalisko

Skalisko nemá pevně stanovený tvar ani velikost. Skalisko by mělo být vytvořeno tak, aby se o něj nezachytávala vlečná lana. Skalisko může nahrazovat bójku.

Překážka

Překážky se standardně staví z plastových vzájemně spojovatelných odpadních trubek šedé barvy. Je možné využít veškerý dostupný sortiment. Platí následující doporučení:

  • průměr trubek pro sestavení překážek 40mm
  • výška vjezdových majáků 150mm
  • průměr nástavce pro označení vjezdových majáků 50mm
  • délka nástavce pro označení vjezdových majáků 100mm
  • minimální výška hladiny nad spojovací příčkou 250mm

Vjezdové majáky se označují červeným nebo zeleným nástavcem. Hraniční majáky se označují žlutým nástavcem. Nástavce na majáky překážek jsou z šedé plastové odpadní trubky. Nástavec je polepen zelenou, červenou nebo žlutou samolepící páskou.