2011 Říjen - Tug Towing CZ

Tug Towing CZ

…i modely remorkérů pracují

Prohlížet příspěvky publikované v Říjen, 2011

Ahoj páni Kapitáni! Přípravy na novou sezónu TT Cup 2012 jsou již v plném proudu. Podařilo se  vyjednat termín a místo prvního soutěžního setkání, které proběhne tradičně v Mostě! Proto si do svých diářů poznamenejte:

Nedávno jsme se byli podívat v Anglii a mimo jiné jsme pronikli do přístavu v Southamtonu. Měl jsem štěstí, protože zrovna k molu, kde jsme stáli u velkého plovoucí jeřábu, přistával remorkér Svitzer Bentley. Podařilo se mi z jeho plavby zachytit pár okamžiků na video a pořídit pár fotogtafií, které by Vám mohly posloužit jako […]

Marek je mezi námi lodními modeláři, kteří se účastní tug towingu, dobře známý a skoro nikdo mu neřekne jinak než „Sobe“. Je úspěšný soutěžící a taky rozhodčí. Pro bohumínskou televizi „Studio B“ poskytl rozsáhlý rozhovor, který stojí za to si poslechnout. Díky za skvělou propagaci tug towingu!

Tento díl budeme věnovat proplouvání plavebního kanálu. Zdánlivě jednoduchá překážka. Ovšem její proplutí skrývá mnohá úskalí. Pokud je nezvládnete, trestné bodíky za doteky vás neminou. Plavební kanál může být přímý a nebo jednou či vícekrát lomený. Projektant tratě jej navrhne zpravidla co nejužší, aby vám proplutí co nejvíce znepříjemnil.