2019 Květen - Tug Towing CZ

Tug Towing CZ

…i modely remorkérů pracují

Prohlížet příspěvky publikované v Květen, 2019

Loni před Vánocemi jsem si uvědomil, že se velmi rychle přibližuje termín letošní „Zimní regaty“ v Mostě. Můj remorkér Monako III (tř. 69), se kterým jsem loni soutěžil, se již ukázal jako morálně opotřebovaný. Navíc jsem začal jezdit i tlačné remorkéry. Plánovaný nástupce Monako IV se zatím nachází ve stavu stavebních příprav. Vyvstala palčivá otázka. […]

Plánky tratí pro regatu Cabův memoriál 2019 – popis bude doplněn.

Podmínky účasti Regaty v tug towingu se může účastnit každý, kdo má model remorkéru, který vyhoví pravidlům pro tug towing. Výsledky regaty jsou započítávány do Tug Towing Cup 2019. V případě, že se budete chtít přijet podívat jen jako diváci není problém, v místě pořádání soutěže budou veřejnosti přístupné prostory.

Regata s názvem „Víkend s tug towingem“ je vlastně nejstarší regata v ČR v této disciplíně. Byla vlastně vůbec první regatou, kterou jsme uspořádali. Stalo se tak v roce 2006 v Jinolicích. Od té doby se všechny regaty úspěšně odjely, žádná nebyla na místě zrušena. Postavili jsme trať, vše bylo pečlivě připraveno. Na hladině byl […]

Byly připraveny tratě pro lehký TT a těžký se společným úsekem. Navíc jako bonusové kolo byl připraven úsek s manévrem, který simuluje přistání v doku. Pro tlačné remorkéry byl připraven jeden samostatný okruh se zdymadlem.