001Do nového roku s novou lodí… Tohle předsevzetí jsem si vzal za své, zhruba před sedmi měsíci. Po výrobě nových „Z-pohonů“ zbylo už jen trochu dodělat vzhled lodi tak, aby se alespoň trochu blížil předloze z holandské loděnice Kotug. Další polomaketa je tedy skoro na světě, jak někteří odborníci říkají – speciál za účelem vítězství – jenže pacičky si při kvedlání kniply myslí své a tak z toho asi nic nebude.

008Nástavby a „čumprlíky“ na ní jsou hodně zjednodušené od originálu, ale spíše než vzhledem lodi jsem bavil při výrobě pohonů – jako obvykle úchylka vzniklá z původního strojařského povolání. V Mostě bude docela sranda to celé nějak uřídit, protože s lodí jsem jezdil na podzim asi celé dvě hodiny, ale docela se už těším, neboť absťák z nedostaku „páčkového běsu“ se začíná už docela značně projevovat.

007Novinky na lodi kromě pohonů nejsou, snad jen navijáky se zásobou tažného lana, které lze odvinout a následně zajistit jeho délku. Jediná výhoda těchto navijáků spočívá asi tom, že takto nelze lano někde zapomenout.

Takže všem přeji hodně úspěchů při stavbě Vašich „korábů“ a Tug Towingu zdar!
Milan Sedláček
facebook-icoTugTowing.CZ on Facebook