oldKameraDnes se podíváme na několik zajímavých videosnímků z produkce „Shipping TV„. Nejdříve se budeme věnovat největší kontejnerové lodi na světě – CSCL Globe a jejímu připlutí do přístavu Felixstowe, který se nachází na východním pobřeží Velké Británie, nedaleko města Ipswich. Loď je to vskutku impozantní. Při přiblížení k přístavu se snaží snížit rychlost plavby jeden remorkér. Skoro by se chtělo říct, že marně. Nás samozřejmě bude nejvíce zajímat práce remorkérů při přistávacím manévru, která je skutečně obdivuhodná! Když si uvědomíme velikost plavidla se kterým manipulují… kdyby selhali, pravděpodobně by to přístavní molo přestalo existovat.

Připlutí

Přistání

Když by Vás zajímalo jak se taková obří kontejnerová loď staví, podívejte se na dokument z produkce Discovery chanel.

Stavba

Dalším zajímavým videosnímkem je první připlutí velmi zvláštního plavidla Aankomst do přístavu Rotterdam. Uvítání se účastnilo poměrně značné množství plavidel, která vytvořila parádní atmosféru.
Příště se podíváme na několik zajímavých videosnímků s výletními loděmi. Samozřejmě všude okolo budou samé remorkéry.
Kvíz
Na závěr si dáme malý kvíz. Sice to na první pohled nevypadá, ale obrázek ukazuje útroby nákladní lodě. Teď jde o to jaké. Poznáte to? Možná bude nápovědou nátěr a „žebrování“ nákladových prostor. Nebo úplně něco jiného? Svoje tipy pište do diskuse.
kviz-2015-01
Tug Towingu zdar!
Keba