20190914_154727O tom, že letošní sezóna byla poněkud „zvláštní“ asi nepochybuje nikdo z účastníků letošního Tug Towing Cup. Když jsme se před prázdninami sjeli na třetí regatu, doufali jsme, že vítr k nám bude výrazně milostivější a dá si pauzu. Jsme zvyklí, že v Protivanově foukat dovede, ale zatím to bylo vždy v rámci regulérnosti. Mnoho nechybělo a opakoval se Buňkov. Po prázdninách jsme se už všichni těšili na „Příbramský soudek„, protože hlad po „páčkování“ byl značný.

20190914_154732V Protivanově bylo klasicky fajn. Bohužel pan Kolář už správce nedělá a tak jsme si jídlo museli zaopatřit sami, ale i tak bylo příjemně. V celém areálu jsme byli sami a to jsme si náležitě užívali. Jen to vedro mohlo být menší a bohužel se o slovo opět přihlásil silný vítr. Tratě se sice podařilo postavit brzy, ale vítr nás opět usadil na břehu. Po několika poradách jsme se rozhodli po obědě odstartovat alespoň kategorii tlačáků a lehký TT. Na těžký si netroufnul nikdo.

20190914_154735V sobotním, družném společenském večeru proběhla členská schůze Spolku NAMOLO! Aby v nedělním ránu bylo zřejmé, že na této regatě odjedeme už jen tlačné remorkéry a kategorii lehký tug towing. Vítr nás opět na hladinu moc pustit nechtěl. To mělo ovšem za následek, že letos se pohár v kategorii těžký tug towing vyhlašovat nebude.

V Příbrami se tug towing už jezdil na work shopech a letos poprvé regata. Měli jsme k dispozici venkovní bazén dlouhý 50m! Krásná velká vodní plocha. Trať byla tentokráte trochu netradiční, protože bylo možné bójky a překážky kotvit jen u břehu. O to víc byla regata zajímavější a všichni jsme si užívali páčkování co to šlo. Boje byly opět vyrovnané a vůbec nebylo znát, že v těžkém už o nic nejde. Zázemí bylo vynikající a tak doufáme, že se do Příbrami na podzim dostaneme i příští rok.

Výsledky byly vyhlášeny, soudky rozdány a tím skončila regata a s ní i pohár. Škoda, že jsme měli letos smůlu na počasí, ale příští rok si to určitě vynahradíme.

Blahopřejeme všem vítězů a nezapomeňte…Zlatá přilba, Velká Pardubická, Mikuláš, Vánoce a je tu „DyckyMOST!“ 🙂

Keba