videoObčas mi někteří z Vás pošlou zajímavý odkaz na video nebo článek. Občas se stane, že mi něco propadne sítem do zapomnění. Když jsem nedávno poštu promazával, nalezl jsem pár perliček, které stojí za zveřejnění.

V lednu se na Labi odehrála historická událost! Z děčínských loděnic vyplula největší loď, jaká kdy byla v České republice vyrobena. Délka 90m, šířka 14m a výška 10m. Po Labi do Hamburku ji přepravily dva tlačné remorkéry. Aby pro plavbu bylo dost vody, trochu upustili z Vltavské kaskády. Aby bylo možné se proplavit pod mosty, musely být nástavby sejmuty a uloženy uvnitř trupu. Více si můžete přečíst v článku  na serveru iDnes.cz, kde je i videosnímek.
Od Jardy Jungmana, mi přišel zajímavý icopdf dokument. Je zajímavé si ho přečíst. Samozřejmě můžete a nemusíte s ním souhlasit. Je to spíš takový námět k zamyšlení. Samozřejmě se týká plavby.
Trochu „vzrůša“ přišlo od Vítka Jelínka. Videosnímek zachycující jak lze velmi jemně posadit poměrně velkou kontejnerovou loď na břeh. Z našich pravidel se jedná o oprávněnou havárii? 🙂 Stejně zajímavé by bylo vidět, jak loď dostávali zpět na moře.
Na závěr jedno moc hezké, časosběrné video, zachycující modernizaci menší výletní lodě (od Jardy Jungmana). Nás, jako příznivce tug towingu, bude zajímat začátek a konec snímku, kde jsou provedeny dva hezké, přímo bych se nebál říci „klasické“ manévry vlekoucích remorkérů. Možná budou inspirací pro stavbu tratí budoucích.
Mějte se fajn a tug towingu ZDAR!
Keba