logoTTC2018Vážení páni kapitáni!
Zahajujeme již 11. ročník Tug Towing Cupu! Letos stanovení termínů trvalo trochu déle, protože byla snaha vyjednat nová místa, kde bychom mohli naše regaty pořádat. Zatím se nezadařilo. Jednou jsou překážkou administrativní problémy, podruhé pro nás nesplnitelné finanční požadavky a když už to vypadá nadějně, zjistíte, že tam není vhodné molo a nebylo by jak spouštět remorkéry do vody. Snad se zadaří příští rok.

Nový pohár odstartujeme tradičně Zimní regatou v Mostě v termínu 24.02 – 25.02.2018. V tamním dětském domově se malý bazén s rozměry 8x16m stal takřka poutním místem všech příznivců tug towingu! Zimní regata má neopakovatelnou atmosféru, kdy ovládáte svoje remorkéry na minimálním prostoru z bezprostřední blízkosti, kde nefouká ani žádný proud, kdy cítíte každý pohyb vleku. Rozhodují jen vaše schopnosti, vaše předvídavost, vaše souhra. To vše na tratích, které neodpouští chyby. Dobrý výsledek o to víc potěší!
Na druhou regatu Víkend s tug towingem se vypravíme v květnu do Jindřichova Hradce na Městskou plovárnu. Velká mola nám dávají velký prostor pro zajímavé tratě. Velká vodní plocha Vajgaru dovede připravit nejedno překvapení. Na této regatě se vyskytly problémy s ubytováním (ceny, vzdálenosti a pod.) a tak je domluveno, že budeme moci přespat přímo na plovárně (věžička, auto, společná noclehárna). Takže karimatky, matrace a podobně sebou! Komu to nebude vyhovovat, může si zajistit nocleh v nedaleké turistické ubytovně nebo některém blízkém pensionu. Budeme tak moci po oba večery se vesele družit a nikam se netrmácet.
Před prázdninami se již tradičně bude konat třetí regata v Protivanově. V rekreačním středisku a v péči pana Koláře, který nás již považuje za VIP hosty, nám nic nechybí. Padl návrh tuto regatu přejmenovat a pokud bude odsouhlaseno, dostane tato regata název podle jednoho neúnavného propagátora Springerů.
Závěr celého poháru, se odehraje na Vysočině v Žirovnici na malém rybníčku Panistávek. Všichni dobře znáte a tak se už teď můžete těšit na příjemné posezení u večerních grilů ve vybrané společnosti kapitánů a jejich doprovodů a pod noční oblohou na které je vidět spousta hvězd. Samozřejmě bude velkolepé vyhlášení kdo získal soudky zlatistého moku a kdo získal titul nejprestižnější – Šampión Tug Towing Cupu za rok 2018.
Všechny termíny najdete na adrese: https://www.tugtowing.cz/?page_id=9231
 
V druhé polovině ledna 2018 se uskuteční školení rozhodčích. Byl dán návrh na úpravu pravidel Tug Towing Cupu.  Proto je potřeba tento návrh projednat a případně schválit. změny v pravidlech pro regaty tug towingu plánovány nejsou. Na tomto školení budou předneseny i další návrhy, které se spíše týkají Spolku NAMOLO!
 
​Už jste si objednali trička s logem Tug Towingu? Máte poslední možnost do konce roku 2017!
Podívejte se na stránku: http://www.tugtowing.cz/?p=9138 kde najdete pokyny a objednávkový formulář.
 
​Doufáme, že i nadále zachováte tug towing svoji přízeň a že třeba se někteří z Vás k tug towingu opět vrátí. Opravujte a vylepšujte svoje remorkéry, protože Spolek NAMOLO! nyní disponuje opravenými vleky jak pro lehký, tak i pro těžký tug towing a v příštím roce by se měly na hladině objevit i nové vleky pro tlačné remorkéry. Máte se tedy na co těšit.

​Páni Kapitáni!
Přiblížil se čas Vánoc a tak bychom Vám všem a vašim blízkým chtěli popřát opravdu krásné, šťastné a veselé vánoční svátky, plné pohody i dárečků. Do nového roku hlavně zdraví, aby se Vám ve všem dařilo … zkrátka všechno nejlepšíí!
Keba a Moni